Vlizelín na vyšívání

50 Kč
Skladem (4 ks)

Skvělý pomocník, se kterým vám vyšívání půjde lépe od ruky. Poslouží k přenesení vzoru na látku, kterou zároveň zpevní pro hladší průběh vyšívání.

Kategorie: Vyšívací sady

Vlizelín je vodourozpustný podkladový materiál v bílé barvě s gramáží 40 g/m2. Skvěle vám poslouží k přenesení vzoru na látku. Je také nepostradatelným pomocníkem v případě, že chcete látku vyztužit pro snadnější vyšívání. Při vyšívání na elastické látky je použití vlizelínu takřka nutností. S jeho pomocí pak dokážete udržet látku hezky napnutou během celého procesu vyšívání.

Rozměr: 22,5 cm x 150 cm

Složení: 100% PVA

Jak s vlizelínem pracovat?

Z pruhu vlizelínu si ustřihněte potřebnou velikost, která bude vždy o něco větší než plánovaná výšivka. Na vlizelín můžete tužkou či perem nakreslit vzor, který budete vyšívat. A to buď rovnou z hlavy nebo můžete využít jakoukoli šablonu. Vlizelín je totiž částečně průhledný, takže se vám šablona položená pod něj bude hezky obkreslovat. Potom už stačí dát vlizelín na místo, kam chcete umístit výšivku, a pustit se do práce. 

 

Jakmile budete mít výšivku hotovou, přebytečný materiál odstřihněte. Dalším krokem je pak namočit výšivku pod proudem vody, která celý vlizelín rozpustí. Poté ještě doporučuji celou výšivku vyprat. 

Je možné, že po prvním vyprání bude výšivka na některých místech působit zatvrdle. Nebojte se, jde o zbytek vlizelínu, který zaručeně zmizí během druhého praní. Je však možné, že druhé praní nebude vůbec potřeba.